Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2.php on line 390 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2.php on line 1866 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2.php on line 2553 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2.php on line 2576 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2.php on line 2931 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2/Driver/mysql.php on line 857 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Addons/Pear/PEAR/MDB2/Driver/mysql.php on line 1127 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Modules/SiteSpec/Newsletter.php on line 681 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /opt/veebid/vhosts/www.sobivus.ee/htdocs/includes/php/Modules/SiteSpec/Newsletter.php on line 765 Sobivus.ee
Olen ja soovin kuni aastat.
Nimi:
Elukoht:
pildiga ees

SEPTEMBRIS EI JOO

Postitaja Sisu

liialii
01.09.2010 22:15
Kasutaja info

Ilmselt teilegi on jäänud kõrvu selline üleskutse.
Kuidas suhtute sellesse?
Kas kavatsete järgida või ei tarbi te niikuinii alkoholi?
Kas sellistest kampaaniatest on kasu joomise vähendamisel?

kasselukas
01.09.2010 22:53
Kasutaja info

Mingi punt teenib omal taskuraha kampaaniate pealt.Ainus väärt kampaania oli Antropovi ajal, kui myyki tekkis pooleliitrine SURM PURJEDE ALL. Pärast lonksu ei tahtnud enam jupil ajal poeviina, targemad spetsialiseerusid samaka peale.

BERTA
02.09.2010 09:00
Kasutaja info

Tarbin alkoholi- kui tuleb tahtmine.
Heast veinist ära ei ütle ja vahel mõni drink ( on omad lemmikud - näiteks Campari apelisnimahlaga).
Kas olen septembris karsklane või ei- ei oska ette öelda, kuu ju alles algas:)))

Nii palju, kui aru saan, on see kampaania tudengite algatus- ehk neile kulub kuu aega karsklust päris äragi- saavad aru, et kaine on päris tore olla...:)))

Anneli2
02.09.2010 10:56
Kasutaja info

Ma ei ole küll sellist üleskutset kuulma juhtunud, kuid arvan, et see on positiivne. Kampaania otseselt kedagi joomast ei võõruta, kuid tähelepanu juhtimine ja väike mõte kulub ära.
Igatahes parem, vastukaaluks laus-alkoholireklaamile. Ei pea elu ümber klaasi ja pudeli keerlema. Noortele on see joogimanustamine nii sisse istutatud, et juba noor ajakirjanikupoiss "Postimehes" täie tõsidusega kuulutab: teovõimelise inimese võõrandamatu õigus on juua palju ja millal tahes. (???)
jajah, kuni teovõimelisest võimetu saab...

02.09.2010 12:38
Kasutaja info

Mina 99 protsenti karsklasena arvan, et igal ühel oma asi, kas joob end koomasse või lakub ennast vaikselt-tasapisi hauda, täiesti oma asi. Aga siis ei maksa süüdistada , et mehi ei leia või naised jätavad maha. See on täpselt nii, et alkassiga ei taha keegi elada, olgu ta mees või naine ja kui tal veel lapsed on, siis need suurest peast ei hooli, seega kui veel eluvaimu 70-ks, on hooldekodu tee selgelt silme ees ja külastajaid sellistele ei tule aga miks? Vat praegu oleks neil igaõhtustel veinijoojatel iagpäevastel õllejoojatel aeg mõelda, olgu mis kuu tahes, oma elu üle järele. Kõik miinused on alkojoojatel olemas- kaotab töö, kaotab abielu,koosleu, kaotab-laste lugupidamise,kaotab elukoha, kaotab tervise ja kaotab sõbrad, kaotab kõik.

suvituuli
02.09.2010 13:12
Kasutaja info

Sellised kampaaniad joomist küll ei vähenda, septembris ei joo aga oktoobris lastakse "topeltkoormusega" samas vaimus edasi.
Neid kampaaniaid ju varemgi olnud, meenutavad loosungit: kõigi maade proletaarlased, ühinege! :)
Kuidas sellistesse kampaaniatesse suhtun, ei suhtugi eriti.
Joomine on laiahaardeline kitsaskoht, mida ükski kuuajaline kampaania ei paranda.

mimica
02.09.2010 14:19
Kasutaja info

Kui ei joo,siis ei tea maitset ja poleks ka ilusaid luuleridu

Nobembriöö vermutimaitse
ja tühjad säravad käed-
nii läbi hilise tuule
neid kahte tulems näed

Tee kõver ,konar ja libe
ja jalge all poris kuld
Nad otsivad,otsivad üha
üht akent ja aknast tuld.

ei leia, ei olegi seda
olemas ilma pääl -
nad laulavad kaelakuti
nii tasa all taeva sääl

BERTA
02.09.2010 14:58
Kasutaja info

Või siis:

Sõber
poo end üles
ukselingi külge
aja silmad punni
lase rinnal sülge
selle tembu sisse
saad siis ohvreid tuua
kaotad üleliigse
tungi
surnuks juua

/Heiki Vilep/

mimica
02.09.2010 15:09
Kasutaja info

D. kareva luuletused, küll ei pane tungi surnuks jooma,sest kui elust ka ollakse purjus, ega siis turgutust eriti ei vajata.

kasselukas
02.09.2010 17:09
Kasutaja info

Joo, joo, sõbrake joo
muredest loobuma pead.
Joo,joo, sõbrake joo,
maitse mis leiad veel head.
Kõiki meid peidab kord kylm kalmusäng, elu on nali ja mäng.
Kõiki meid peidab kord kylm kalmusäng
ELU ON NALI JA MÄNG!

uudistaja1
02.09.2010 17:54
Kasutaja info

septemris-ei-joo,
oktoobris-joome-puruks,
novembris-ei-seksi jne. :)

suvituuli
02.09.2010 17:59
Kasutaja info

Kelle jaoks elu ainult nali ja mäng on, las olla pealegi aga see ainult nali ja mäng elus võib nii mõnegi jaoks päris kurvalt lõppeda. Kas ei ole natuke jama kuulata, kui 50- ndates mees/naine, kes on veel täies elujõus, kurdab, et tema ei taha enam mitte midagi, vaid juppi nööri, sest elul ei ole talle enam midagi pakkuda, elu on nii ära nähtud, läbi elatud, ära nauditud, läbi ja üle mängitud, et mitte midagi enam ei ole?!
Elus ja eluga mängimisega tuleks olla ettevaatlik, sest selliste mängimiste, mängude ja naljadega on nii mõnigi jõudnud psühhiaatrini ja hea kui sinna veel on jõutud on. On juhuseid, kus selliste elu mängude-naljade tulemusel ka vabasurm on valitud. Ja see ei ole enam ei mäng ega nali vaid reaalsus. Lõplik.

Jann123
02.09.2010 19:56
Kasutaja info

Suvike, sa võtad seda väga südamesse.. eks ta õige on, aga ära võta teiste muresid enda kanda...lolliks võib siis minna...

Jann123
02.09.2010 20:05
Kasutaja info

Aga eestpoolt lugedes ja oma elu tagasi vaadates - ei kahetse, mida teinud! Eluperioode on igasuguseid olnud, nüüd pokaalist sampast piisab vana-aasta ärasaatmiseks ....ja nii juba viimased 19 aastat! Seetõttu ma nii väga ei halvustagi kedagi - ikka ise peab paljus selgusele jõudma (muidugi mitte iga reha otsa ka astuma ei pea..))))) - midagi tuleb teistelt ka õppida, mitte kõike läbi elada.

Ants55
02.09.2010 20:54
Kasutaja info

Suvituuli,elu pole muud kui naljamäng,viin ja naised...pehme säng..

Jann123
02.09.2010 21:04
Kasutaja info

Ants, no sa ikka võid... : )))

Ants55
02.09.2010 21:37
Kasutaja info

Jann123,nii võib ka vananedes mõelda..:))

natukenaiivitar
02.09.2010 22:04
Kasutaja info

Joon ikka. Just lõpetasin kohvijoomise, vett ja mahla olen täna joonud, ühe tassi teed kah. Muidu võib ju lõhki kuivada :)

Aga tegeleme nüüd kooli alguse puhul natuke matemaatikaga. Ööpäevas on 24x60 ehk 1440 minutit. Üks protsent sellest on 14,4 minutit ehk peaaegu veerand tundi. 99-protsendiline karsklane manustab seega igas ööpäevas (!!!) veerand tundi alkohoolseid jooke. Jubedus! Usun, et see annab silmad ette enamikule siinsetest meestest, naistest rääkimata. esne, sul on viimane aeg viinaravile minna!

Anna-Maria
02.09.2010 22:28
Kasutaja info

Märksõnaks probleemide korral on ilmselt alkoholi tarbimise kultuuritus, kui eesmärgiks ongi enda pildituks joomine. Klaasi veini lõuna- või õhtusöögi kõrvale heas seltskonnas ei tohiks taolised kampaaniad puudutada.

natukenaiivitar
02.09.2010 22:38
Kasutaja info

Kunagi arutasime ühes seltskonnas, kuidas ära tunda, et sul on probleeme. Ja jõudsime ühe päris huvitava indikaatorini :) Nimelt olen ma väga suur reklaamide ohver :)))) ja olin tahtnud ammu mingit reklaamitavat jooki proovida, aga ei olnud seda ikka veel teinud sel lihtsal põhjusel, et see ei jäänud mul kunagi poes ette - ma lihtsalt ei käi praktiliselt kunagi alkoholiriiulite vahel. Ja nii me siis sõnastasimegi - kuni sa ostad mingit alkoholi poes vaid siis, kui sul sellega praktiliselt laupkokkupõrge toimub, pole probleemi olemas. Aga kui sead sammud poodi konkreetse teadmisega, et vot nüüd lähen ja ostan ... siis on probleem olemas või kohe-kohe tulemas (sest mõnikord ju ikka on vaja sihtotstarbelist (iccc) ostu).

suvituuli
02.09.2010 22:47
Kasutaja info

Hea teooria, mulle meeldib!
Kui seda veel muude riiulitega edasi arendada, siis olen õgard ja parfümaan (parfümaan e. parfüümi sõltlane) :)))

kasselukas
02.09.2010 22:53
Kasutaja info

Nu siis vabasurmani veel annab astuda.

Jann123
02.09.2010 23:08
Kasutaja info

DDD

suvituuli
02.09.2010 23:35
Kasutaja info

:))))

mimica
03.09.2010 08:09
Kasutaja info

2. sept.kell 17.59. - le, kui inimene püüab koos humooriga eluga toime tulla, kas ta siis mängib?Asi on rohkem arusaamises.
nohjah kui teemas olla, aga joomine on midagi muud.

mimica
03.09.2010 08:16
Kasutaja info

HUUMOR

sulgija
03.09.2010 10:24
Kasutaja info

kõol need kampaaniad on JAMA...kes tahab, see joob igala ajal...

Myself
03.09.2010 11:32
Kasutaja info

D...no kohe kindlasti joon-mul septembris poja juubel, lapselapse sünnipäev ja tänasekski sünnipäeva kutse ...:) Tõstan tervitusetoosti kindlasti !
Tahtsin siin ennast samuti liigitada selle 99% sekka , aga...kole ka , kui iga päev peaksin 15 mintsi sellele tegevusele rasikama..:)

Myself
03.09.2010 11:40
Kasutaja info

RAISKAMA..:)

BERTA
03.09.2010 12:46
Kasutaja info

naiivitari( ainult natuke ) pakutud klasiifikatsiooni järgi kuulun ma vist sellesse "probleem on kohe-kohe tulekul" kategooriasse.
Vahel sean ikka sammud poodi kindla teadmisega, et vot nüüd lähen ja ostan - ja ostan ka :)))

mimica
03.09.2010 13:13
Kasutaja info

Minu üks tuttav sai just nii suitsetamisest lahti- et ei lähe ja ei osta ka ning valis niikaua poode, kui sai taas sael käia,kus ka suitsud müüa olid ja käsi enam ei sirutunud suitsu ostma.
Mis sünnapeod ikke ilma napsuta on ja ei usu kui lastel lastesampus laual on ,et neist alkoholimaiad tulevad ?
Nüüd taas trennid algamas ja juhendajad ikke toovad kokteili,mis tänase külmaga vere paremini keema ajab ja keegi ei lähe peale trenni pudelit ostma, aga muud ostma küll....

mimica
03.09.2010 13:13
Kasutaja info

Minu üks tuttav sai just nii suitsetamisest lahti- et ei lähe ja ei osta ka ning valis niikaua poode, kui sai taas sael käia,kus ka suitsud müüa olid ja käsi enam ei sirutunud suitsu ostma.
Mis sünnapeod ikke ilma napsuta on ja ei usu kui lastel lastesampus laual on ,et neist alkoholimaiad tulevad ?
Nüüd taas trennid algamas ja juhendajad ikke toovad kokteili,mis tänase külmaga vere paremini keema ajab ja keegi ei lähe peale trenni pudelit ostma, aga muud ostma küll....

kasselukas
03.09.2010 13:42
Kasutaja info

Kõige lihtsam kui yldse ei lähe midagi ostma. Nädala toit kylmkapisse ja rahu majas.Ja kui korra nädalas satub kangemat kraami, see veel ei hakka kylge.Saunast tulnult ikka on kasuks natuke ryybata.

mimica
03.09.2010 14:12
Kasutaja info

Peale sauna ikke parem midagi alkovaba jooki juua,kui just sauanpidu pole, kust ei saa enne kahte päeva tulema.....

Sipsik
03.09.2010 18:08
Kasutaja info

Loen siin ja kahjuks mulle tundub, et enamik on väga äärmuslikud suhtumises joomisse. Mina oma rikutuse tasemel julgen öelda, et võtan ka septembris. Probleemideta. Aga mul ei ole ka kunagi alko probleemiks olnud ja mitte midagi ei ole jäänud tegemata ja ka alkoholi ostmise pärast ei ole jäänud ka miski tarvilik asi ostmata.
Teinekord on alko mõnusas seltskonnas vähesel määral hea lõõgastus. Parem ja tervislikum kui antidepressandid või rahustid, mida meditsiin ja ravimifirmad meile igati pähe määrivad.

Tuhkatriinuke
04.09.2010 00:43
Kasutaja info

Mina võtan oktoobris, korralikult. DDDD
Oled noor, siis nopi lilli - küll vanaduses aega ...

Katamariina
04.09.2010 00:46
Kasutaja info

Mina olen nii kirgeline inime, et teen kõike põhjalikult---))))ei aita siin ei reeglid ei miski

Katamariina
04.09.2010 00:48
Kasutaja info

Mida te ka sellise ilmaga seal vaikselt olete? Kas trimpate seal vaikselt---uuu!

suvituuli
04.09.2010 02:34
Kasutaja info

Tuhkatriinuke, oktoobris ja põhjalikult aga septembris kohe üldse mitte? :)))

mimica
04.09.2010 10:25
Kasutaja info

Oktoober on viinakuu ja september vist tarkusekuu, eks inimene toimib ka nii !?

kasselukas
04.09.2010 12:37
Kasutaja info

Septembris õpitakse teoorias, oktoobris tehakse praktikumi.

kasselukas
04.09.2010 12:38
Kasutaja info

Mul 40 liitrit mulksub,..........Varsti saab ka viirpuumarjad käärima.

mimica
04.09.2010 13:48
Kasutaja info

kas annetad selle kõik kirikule!!??

kasselukas
04.09.2010 16:55
Kasutaja info

irrvvv. pyhadele isadele, teevad lõbusama epistli.

kasselukas
04.09.2010 16:58
Kasutaja info

Hea 10 aasta vanune vein on valuuta mida ei saa devalveerida.See on TOIT! Poest niihead pole kunagi saanud, mingid surrogaadid.

liialii
04.09.2010 17:01
Kasutaja info

Oktoober on hoopis porikuu mitte viinakuu.

kasselukas
04.09.2010 17:21
Kasutaja info

Vaatame porri.

kasselukas
04.09.2010 17:21
Kasutaja info

18+....

Anna-Maria
04.09.2010 21:16
Kasutaja info

Lisandun koos Bertaga klubisse "probleem on kohe tulemas". Kui valmistan sõpradele ühist õhtu- või lõunasööki, siis lähen poodi just sel eesmärgil, et toidu juurde mingit sobivat veini osta.

natukenaiivitar
04.09.2010 22:35
Kasutaja info

Pean enda üleeilse kommentaari viimase lause sõnastuse pärast vabandust paluma. See "kohe-kohe saabuv probleem" ei käi minu teooria puhul nende "sihtotstarbeliste" ostude kohta - mõnikord külla minnes või ise külalisi kostitades, midagi tähistades võib ka probleemitult ja teadlikult minna poodi šampanjat, veini vms ostma. Probleem on siis, kui minnakse poodi sihiga alkoholi osta ja noh, kui juba nagunii poes ollakse, siis võib ju ka nt perele pätsi leiba ja jupi vorsti osta. Aga aksessuaarid võivad ka puududa.

natukenaiivitar
Kasutaja info

Pean enda üleeilse kommentaari viimase lause sõnastuse pärast vabandust paluma. See "kohe-kohe saabuv probleem" ei käi minu teooria puhul nende "sihtotstarbeliste" ostude kohta - mõnikord külla minnes või ise külalisi kostitades, midagi tähistades võib ka probleemitult ja teadlikult minna poodi šampanjat, veini vms ostma. Probleem on siis, kui argipäeval minnakse poodi sihiga alkoholi osta ja noh, kui juba nagunii poes ollakse, siis võib ju ka nt perele pätsi leiba ja jupi vorsti osta. Aga "aksessuaarid" võivad ka ära jääda.

natukenaiivitar
Kasutaja info

Pean enda üleeilse kommentaari viimase lause sõnastuse pärast vabandust paluma. See "kohe-kohe saabuv probleem" ei käi minu teooria puhul nende "sihtotstarbeliste" ostude kohta - mõnikord külla minnes või ise külalisi kostitades, midagi tähistades võib ka probleemitult ja teadlikult minna poodi šampanjat, veini vms ostma. Probleem on siis, kui argipäeval minnakse poodi sihiga alkoholi osta ja noh, kui juba nagunii poes ollakse, siis võib ju ka nt perele pätsi leiba ja jupi vorsti osta. Aga "aksessuaarid" võivad ka ära jääda.

natukenaiivitar
04.09.2010 22:48
Kasutaja info

Ja nüüd pean vabandust paluma topeltpostituse pärast :)

Aga tegelikult tahtsin siia teemasse lisada veel seda, et karsklane on inimene, kes ei tarbi alkoholi. Rääkida karskusest mingites protsentides on sama hea kui öelda, et ollakse taimetoitlane, kelle menüüs on 10% liha, või veel grotesksem võrdlus - ollakse 38,4% rase.

liialii
04.09.2010 23:04
Kasutaja info

Samal arvamusel naiivitariga. Karsklane ei tarbi üldse alkohoholi. Võib olla vähene tarbija või mõõdukas tarbija.

BERTA
05.09.2010 10:13
Kasutaja info

Naiivitar, täiesti nõus Sinuga.
Saab olla rase või mitte, saab olla taimetoitlane või mitte, saab olla karsklane või mitte...:)))

pirr
05.09.2010 18:49
Kasutaja info

Kena üleskutse. Siiski jätan järgimata.

Ants55
05.09.2010 19:23
Kasutaja info

pirr,on sul probleeme?

pirr
05.09.2010 20:28
Kasutaja info

ei

liialii
05.09.2010 21:19
Kasutaja info

Aga millal on alkohol muutunud probleemiks?
Kas siis kui:
- ükski päev ei möödu ilma väikse napsita
- avatud pudel tuleb kindlasti tühjaks juua
- tühjad alkopudelid ei mahu enam koju ära
- töö hakkab viinavõtmist segama
või midagi muud?

Ants55
05.09.2010 21:31
Kasutaja info

Taara eest saab uue..mul taarat kahjuks pole..maksan alati õige hinna:)

suvituuli
05.09.2010 21:34
Kasutaja info

See, kellele alkohol on probleemiks, ei tunnista seda ka siis, kui liialii pakutud nimistust suurem osa olemas. Teistele võib aga tunduda probleemina juba siis, kui esindatud näiteks esimene väljatoodust. Kuidas kellelegi.

BERTA
05.09.2010 21:57
Kasutaja info

Mina küll tean- isegi rohkem kui üht- kes endale tunnistasid...:)))

liialii
05.09.2010 22:02
Kasutaja info

Kes tunnistab probleemi, sellel on ka lootust sellest vabaneda.

eurins
05.09.2010 23:14
Kasutaja info

õhtust :)

Natukenaiivitar, nii nagu talle meeldib end siin nimetada on lugenud ja mõelnud palju. Kasselukas - sama lugu, on õppinud reikit, vähemalt siin levinud teise astme tasemel ... ja teised ka - igalühel on midagi öelda lisaks teema kohta - "sõltuvus". Lisan siit omalt poolt, et raamatus "Egost kõrgemale" OÜ Väike Vanker , 2007 on ilus peatükk number 20 "Spirituaalne hädaolukord: transpersonaalsete kriiside mõistmine ja ravimine.

:)

heade soovidega ...

mimica
06.09.2010 08:59
Kasutaja info

kes,tunnistab probleemi....
Mina ei kannata punast veini silma otsas, joomisest räägimata, sest lapsepõlves said rahutumad lapsed vanaema käest lusika täis punast koduveini unerohuks. Eh-eh,ehh küll, aga tõsi, et toimis ka edaspidises elus liigse joomise kaitseks.Valget veini joon küll toidu kõrvale.

kasselukas
06.09.2010 11:28
Kasutaja info

Taara avita !

liialii
07.09.2010 07:20
Kasutaja info

Vanasti olid imelikud ravivõtted. Ühte viletsate kopsunäärmetega poissi kosutas ema kogelmogeli ja õlle seguga. Temast kasvas
kahjuks küll liigagi suur õllesõber. Kahjuks seepärast, et tegemist on minu eksmehega.
Minule anti supilusikaga ainult kalamaksaõli.

natukenaiivitar
07.09.2010 08:21
Kasutaja info

Liialii, kas Sinust kasvas seejärel suur kalasõber? :)

mimica
07.09.2010 08:24
Kasutaja info

See kalamaksaõli ei läinud ju igaühel alla, vaja pikutata päisepäeva ajal, kui alla läks.

liialii
07.09.2010 08:40
Kasutaja info

Kalamaksaõli oli vastik küll, aga ma pidin veel nooremale vennale eeskujuks olema ja virisedagi ei tohtinud.
Kalasõber olen.

kasselukas
07.09.2010 18:49
Kasutaja info

Kilone haug on paras suutäis.

tilder60
12.09.2010 00:53
Kasutaja info

Kindlasti ei joo, aga alko järele poodi lähen küll kui selleks vajadust on:) Tegelikult pole selleks ammu vajadust olnud, sest saapa kulumist kokkuhoides olen vajaliku koos toiduga koju toonud ja siin ta seisab kui tarvis peaks olema. Talvel teen krokki kindlasti kui varbad on jahedad:) Praegu ei mõistagi pead anda, kas septembris tuleb võimalust paar sõõmu rüübata midagi alkoholset:D) Igatahes on alko üks kindlamaid valuutasid ja juba enne minu sündimist seda olnud:))

suvituuli
12.09.2010 16:48
Kasutaja info

Vein on tervisele hea aga tervist on vaja selleks, et juua viina :))))

Sipsik
12.09.2010 17:39
Kasutaja info

vanade, pätsuaegsete traditsioonide järgi peab kodus alati olema üks pudel viina. Mida saab sisi kasutada kas seespidiseks või välispidiseks deśifitseerimisvahendiks või ka valuutaks.
Viina kasutati siis, kui laps sündis siia ilma ja ka siis kui lahkuti siitilmast.

liialii
12.09.2010 17:42
Kasutaja info

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi.
Minul on alati viinapudel kodus, aga kasutan seda ainult välispidiselt - desinfitseerimiseks, kompressiks jne.

ABI69
13.09.2010 09:21
Kasutaja info

Alkohol pidi olema tarkade jook.
Mulle endale alkoholsed joogid ei maitse, kuid viin aitab välispidiselt tohterdamiseks küll.

mimica
13.09.2010 09:29
Kasutaja info

JESSTAS,JESTAS,mul pudel ammu tühi, sest kaupluses virr-varr silmade ees - valik juba nii suur ja lai...
Sortsu viina panem alati igale poole nii välja kui sisse, kui sisse noh muidugist ainult sortsu millegi sisse, mitte pool pudelit korraga......

mimica
28.09.2010 12:38
Kasutaja info

September varsti läbi kohe ja pudel ka veel ostmata, niiet mima tõesti septembris kanget kraami ei joonud, aga teie!!??

nats
28.09.2010 13:38
Kasutaja info

ööl ja päeval! ei näinud vist selget hommikutki! ei mäleta vähemalt! ju siis veel hommikulgi segi!
lahe on joomine! niiet arvan et eisuuda ilma selleta! hommikust jälle segi ma! tööle ka eijõudnud. vahet pole tglt....polegi oluline, oluline et juua saab! ja segi olla!
kampaaniate korral tuubeldan omi koguseid! ajavad siis inimesi närvi oma karsklusega! karske inimene mõtetu pudalojus! tolku tast eimidagi! vot nii!:)

mimica
28.09.2010 13:58
Kasutaja info

Vaeseke,vales kohas halad,SEST ise ju jood oma lõbuks!Peaksid pihitooli minema, et põrgust pääseda!?

suvituuli
28.09.2010 14:05
Kasutaja info

Karskest pole tolku?! Mida tolku on joodikust? Eriti veel sellisest, kes juba oma kohustusi täita ei suuda? Ega ilma asjata öelda, et alko on ka tarkade jook, loll on joomatagi loll.

liialii
28.09.2010 14:10
Kasutaja info

Loll läheb juues veel lollimaks.

mimica
28.09.2010 14:13
Kasutaja info

tõsi ta on, aga julgestuseks käib küll....

Tupsununnu-1
28.09.2010 21:44
Kasutaja info

tervist!

potjomkin
28.09.2010 23:21
Kasutaja info

Я пью по трем дням на букву "С" - Среда, Суббота и Сегодня

Myself
28.09.2010 23:26
Kasutaja info

Veel jõuan ...

potjomkin
29.09.2010 10:23
Kasutaja info

Ajakirjas Alcoholism: Clinical and Experimental Research avaldatud värske töö annab aga mõista, et — seni lõpuni mõneti selgusetutel põhjustel — kipub alkoholist hoidumine tegelikult suurendama nooremas eas suremise riski isegi pärast endiste alkohoolikute välistamist. Avastuse juures on vast rabavaim asjaolu, et täiskarsklaste suremusnäitajad on kõrgemad isegi alkoholi liigtarvitajate omadest.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/alkoholiga-liialdajad-elavad-kauem-kui-karsklased.d?id=32859745

mimica
29.09.2010 10:30
Kasutaja info

SEE PEAKS VANA TÕDE OLEMA, SEST PEALE KALLI INIMESE SURMA JU HALATAKSE, OLEKS TA KASVÕI ÜKS NAPS VÕTNUD VÕI ÜKS NAPS EDASI VÕTNUD......jA VÕETAKSE NAPS........

potjomkin
29.09.2010 10:35
Kasutaja info

Ma pigem kardan, et arstid oskavad statistikat kasutada sama hästi,
kui statistikud inimesi ravida.

Myself
29.09.2010 12:22
Kasutaja info

Tihti haarab inimesi kummaline tuju,
äratundmine, et tahaks lahutada meelt.
Mõni mees ei jõua pärast mitu päeva koju,
mõni tiigist leitakse, mõni haruteelt...

Aga see, kes nõndaöelda laekub viimaks koju,
mõnda aega endamisis istub, aru peab.
Toimetab ja isalikult noomib pisipoju,
kuni ennast jälle meeli lahutama seab...

Meeled meil ehk polegi nii üliväga umbes,
aga vilets kliima, selles ongi konks...
Väljud kindla sihiga, aga longid umbes,
astud sisse sooja, esimene lonks...

Noh ja siis?! Ei jõua enam.Mitu päeva.Koju.
Ükskord tiigist leitakse, ükskorda haruteelt...
Akna taga möllab sügis, möllab torm ja raju,
mina istun soojas kodus, näitan neile keelt!
O.Arder

uudistaja1
01.10.2010 17:16
Kasutaja info

... valge viin tegevat nina punaseks ja nime mustaks ;)

mimica
02.10.2010 11:26
Kasutaja info

.. aga kas oktoober on viinakuu või porikuu või........,sest keegi mainis,et oktoober pole viinakuu !?

liialii
02.10.2010 12:01
Kasutaja info

Oktoober: viinakuu, porikuu, lehelangemisekuu, roojakuu, simunakuu, sügiskuu, hingekuu, kooljakuu, rehekuu.....
Vali Eesti rahvakalendrist endale meelepärane.
Kuigi veidi pikk ja kohmakas, meeldib mulle lehelangemisekuu, sest see iseloomustab looduses toimuvat kõige rohkem.

Sipsik
02.10.2010 12:33
Kasutaja info

Noh lubasin septembri algul joomisega tegeleda, aga tegelikkuses sai seda teha väga minimaalselt. Sai ka ostetud soodukaga mu lemmikjooki- rummi, aga pudel on siiani baarikapis avamata. Ei tea, kas viinakuul tuleb pidulik avamine ?

mimica
03.10.2010 13:20
Kasutaja info

Oktoober on ju alati olnud üks pidukik kuu,kus avatakse palju uksi, südameid ning pudeleid muidugi ka, sest täis toober on ikka parem......

liialii
03.10.2010 15:01
Kasutaja info

Minu baarikapis on mitmedki pudelid ootamas pidulikku avamist juba päris kaua aega ja naudin seda. Eksmees oli selline, kes ei suutnud elada koos ei avatud ega avamata pudelitega. Tema eest oli vaja peita ka igaks juhuks ostetud raviotstarbelist viinapudelit.
Teine äärmus on muidugi täiskarsklased, ega need mulle ka eriti ei meeldi. Parajus kõiges on parim.
Mimica, tore teada et oktoobris avatakse uksi ja südameid, jään ootama. Pudelid võivad jääda ootama aastavahetust.

BERTA
03.10.2010 17:16
Kasutaja info

Minu jaoks kipub oktoober olema eelkõige leheriisumisekuu.
Aga selle võib muidugi viinakuuga ühendada:)))

BERTA
03.10.2010 17:16
Kasutaja info

BERTA
03.10.2010 17:17
Kasutaja info

BERTA
03.10.2010 17:22
Kasutaja info

ikka kolmekordselt:)))

mimica
03.10.2010 17:25
Kasutaja info

Tore kui veel rehasid osatakse kätte võtta, muide lehepuhurid tõrjuvad rehad välja. Jõudu ja lõbustat tuju!!!!

Myself
03.10.2010 17:25
Kasutaja info

D...ega küll heale asjale liiga tee..:)))

liialii
04.10.2010 12:49
Kasutaja info

Küla Karla nali.
Hiidlane küsib saarlaselt: Miks sa viina jood?
Saarlane: Viin toob mulle pähe head mõtted.
Hiidlane: Siis sa oled seda küll vähe joonud.

BERTA
04.10.2010 13:14
Kasutaja info

Järgmisel planeedil elas joodik. See külaskäik oli väga lühike, kuid tõukas väikese printsi sügavasse kurvameelsusesse.
"Mis sina siin teed?" küsis ta joodikult, kelle ta leidis suure hulga igasuguse tühjade ja täis pudelite ees sõnatult istumas.

"Joon," vastas joodik süngel ilmel.
"Mispärast sa jood?" küsis väike prints.
"Et unustada," vastas joodik.
"Mida unustada?" päris väike prints, kellel temast juba kahju hakkas.
"Et oma häbi unustada," tunnistas joodik ja laskis pea norgu.
"Missugust häbi?" uuris väike prints, kes tahtis teda aidata.
"Häbi, et joon!" kostis joodik ning sulgus lõplikult vaikimisse.
Ja väike prints läks nõutult minema.
"Suured inimesed on ikka tõepoolest väga imelikud," ütles ta endamisi, kui ta oma teekonda jätkas.

/Antoine de Saint-Exupery "Väike prints"/

Myself
10.10.2010 11:53
Kasutaja info

Berta seeneperekonna pilt-avatar on fantastiline, käisin seda lähemalt uurimas nii siit kui sealt..:)!!!Pole sellist varem näinud...sry, see pole küll nüüd päris teemasse...:)))

mimica
10.10.2010 14:10
Kasutaja info

Seepärast mulle seened ajavad hirmu nahka ja käega ka ei julge katsuda, et asjast sotti saada....
My, mis pirukaid sa tegid!? on küll teemasse, sest täna punane viinakuupäev.

Myself
10.10.2010 22:39
Kasutaja info

Siin on seene-hakkliha-küüslaugu lehetaigna pirukad...:) Tavaliselt sokutan alati sinna ka veidi juustu !

smara
05.01.2011 22:46
Kasutaja info

miks septembris? oktoober ju viinakuu või kui keegi soovib siis viinavaba